kairos.png

Uchovávejte svá data bezpečně, telefonujte bez odposlechu a prací na internetu si zajistěte 250% okamžitých pasivních příjmů. Kairos Technologies LTD byla založena v roce 2014 v Anglii podle anglické legislativy a plně se zaměřuje na vývoj a distribuci produktů High-Secure ochrany. Produkty Kairos se neustále vyvíjejí, zlepšují a přizpůsobují podmínkám současného života. Kairos Technologies zajišťuje ve svých on-line službách bezpečné ukládání dat a anonymitu klienta ve světě internetu.

 

Co jsme zjistili:

 

 • Kairos sídlí na virtuální adrese 3 GOWER STREET, GROUND FLOOR, LONDON WC1E 6HA s několika stovkami dalších firem na stejné adrese. Sídlo vypadá takto - mapa (ano, je to ten dvoupatrový dům s šesti okny, žádný "business office park"). Adresa v US 119 Washington Avenue, Suite 101 Albany, NY 12210 - mapa vypadá nadějněji, ale bližší průzkum ukazuje, že jde opět o virtuální adresu. Kairos neuvádí kontakt na žádné další "kanceláře".

 • Donedávna (začátek roku 2016) na oficiálních stránkách nebyla uvedena jména z vedení firmy (kvituji s potěšením, že už to tak je)

 • Někteří lidé z vedení firmy a jejích "TOP lídrů" mají problematickou minulost (podvody WCM777, Swiss Halley, provoz nočního "kabaretu")

 • Financování Kairosu je údajně (údajně!) založeno na prodeji (pronájmu) diskového úložiště a výkonu PC jeho společníků... které firma údajně prodává korporátním zákazníkům (= velkým firmám) jako distribuované služby (úložiště a výpočetní výkon). Zvláštní přidanou hodnotou má být zabezpečení (šifrování a rozdělení dat a výkonu na více nezávislých mašin)

 • Po roce "úspěšné" činnosti Kairosu s "bezproblémovým" vyplácením společníků za pronájem není znám jediný korporátní zákazník. 

 • Na přímý dotaz o parametrech a cenách řešení pro firmy Kairos odpověděl, že jsou jeho služby jsou dostupné jedině prostřednictvím zakoupení "investičního balíčku" pro společníky a že jsou ve fázi "testování". Takže velké firmy se pídí po nějaké pozvánce a pozvánkovém kódu od nějakého společníka, aby si pořídily něco, co je v beta testování a k čemu nedostanou žádné záruky a dopředu ani technickou specifikaci? WTF?!?

 • Firma Kairos viditelně a aktivně NEnabízí jakékoli služby korporátním zákazníkům, jen pořádá mítinky a konference pro společníky. Smyslem těchto akcí je nábor a vymývání hlav společníků. - Firmy Bosch, Nissan Motors, Sony Playstation, Hamé zmiňované v některých prezentacích společníků NEJSOU uživateli služeb a partnery Kairosu (o těchto firmách se nyní již společníci ve svých prezentacích snad nezmiňují). Nicméně šlo o propagaci firmy nepravdivými a falešnými prohlášeními.

 • Software, který si společníci instalují na svá PC, a který má zajišťovat ono distribuované úložiště a sdílení výkonu JE NEFUNKČNÍ. Přesněji: ten kód nepodniká nic, co by k takové funkčnosti mohlo směřovat. Jediné, co to skutečně dělá, je počítání času, který společníkovo PC strávilo online. Zjištěno analýzou zdrojových kódů a síťového provozu.

 • Skrytý soubor, ve kterém jsou údajně ukládána data korporátních klientů ( _WinApp\_disc) je prázdný (plný binárních nul) a Kairos SW k němu nijak nepřistupuje (kromě okamžiku "nákupu balíčku", kdy tento prázdný a jinak zcela zbytečný soubor vytvoří). Žádné ukládání dat "tajných dat velkých firem" se nekoná. - Na druhou stranu, SW instalovaný společníky obsahuje rutinu pro automatickou aktualizaci, takže je možné, že se funkčnost někdy v budoucnu rozšíří... může to být o proklamovanou funkčnost pro distribuovanou síť (ale to je VELMI NEPRAVDĚPODOBNÉ), ale i o cokoli jiného (pravděpodobnější je instalace malware, botnetu...)

 • Firma Kairos doporučuje společníkům vypnutí antiviru pro "bezproblémový" provoz tohoto SW (!) - strana 9 prezentace.

 • Náklady na vytvoření takovéhoto prďáckého distribuovaného úložiště a výpočetního gridu jsou asi 1000x vyšší, než jiné komerční alternativy, případně cca 10 000x vyšší, než náklady na pořízení vlastního HW. No neplaťte 1 000 000 za službu, kterou můžete mít za 1 000! Na to se každá firma třese.

 • Takovéhoto prďácké distribuovaného úložiště a výpočetní grid je mnohem méně spolehlivé než řešení v dozorovaných a profesionálně spravovaných datacentrech. Každá velká firma jistě touží zaplatit 1000 - 10000 více za méně spolehlivé služby neznámé firmě z Ukrajiny (pardon - z Londýna)

 • Pokud už nějaká firma bude nutně potřebovat uložit svá citlivá data, nepůjde s nimi na internet, ale ponechá si je ve vlastní síti (intranet) s pečlivě hlídaným přístupem. A pokud by je náhodou skutečně nutně potřebovala mít sdílené přes veřejnou službu na internetu, zašifruje si ta data sama (proč sdílet šifrovací klíče a data před zašifrováním s dalším, v podstatě nedůvěryhodným subjektem jako Kairos).

 • Služby, které dává Kairos svým společníkům "zdarma" (WTF? $125 - $2777 je zdama?) nejsou dílem Kairosu. Mluvím o službách Kairos Mail, Kairos Disk, Kairos Surf, Kairos Phone. Tyto služby jsou provozované (centrálně, nikoli distribuovaně!) na serverech, které nepatří Kairosu (Kairos si tyto servery pronajímá). Konkrétně Kairos Mail je open open source projekt RoundCube a Kairos Disk je komerční cloudové řešení OwnCloud. Kairos Surf je obyčejná VPN a Kairos Phone VoIP aplikace do telefonu Z PC společníka se k těmto službám (mail, cloud, VPN) přistupuje standardním šiforváním (SSL - https), což je standard na úrovni prohlížeče a serverů... nic mimořádného a objeveného Kairosem. Tohle máte i na Gmailu, Google drivu, seznamu.cz atd.

 • Fyzické produkty Kairos Phone a Kairos Router jsou přebrandované laciné asijské výrobky... konkrétně telefon je Goophone S5 za $100 (nápodoba Samsungu S5). VoIP aplikaci k němu můžete mít zdarma (CSimple, ZoIPer). Ale vy to máte za $2777, a to se vyplatí. Kairos Router je Rehent Mini Cube Portable za $50.

 • Společníci sice "dávají" k dispozici svoje úložiště a výkon svého PC, ale ještě za to na začátku musí zaplatit "záruku". Nemělo by to být spíš naopak? 

 • Kairos nemá jasno, za co vlastně od svých společníků chce peníze. Jsou to balíčky "služeb", investiční balíčky, nebo záruka či vratná záloha?

 • Peníze Kairos vyplácí přes nepřehlednou strukturu (praní špinavých peněz): Pracuje s účtem a cestovními kartami od ePayments. Firma má v názvu slovo asociace, ale o žádnou asociaci nejde. Je to komerční subjekt a patří lidem s ruskými jmény a sídlící opět na virtuální adrese. Používané cestovní platební karty vydává firma WaveCrest sídlící na Gibraltaru. Nově chodí platby přes prostředníka, kterým je firma ASSET GLOBAL CONSULTING s.r.o, Tvrdého 643, Letňany, Praha 9... firma vzniklá 22.2.2016 lidmi s osobní vazbou na lidi z vedení Kairosu. FIrma sídlí v paneláku - mapa s několika desítkami dalších firem vesměs s lidmi s rusky znějícími jmény jako zakladateli a vlastníky - rejstřík.

 • Společníci dávají Kairosu svá citlivá osobní data (osobní údaje + kopie citlivých dokumentů, jako pas, OP). Údajně jde "verifikaci", bez které by firma své partnery nemohla vyplácet. Takové údaje mohou požadovat banky, ale ne firma, která vás v rámci obchodních vztahů má vyplácet. K tomu, abyste někomu poslali nebo od něj mohli převzít peníze tohle není třeba.

 • Kairos má skvělý obchodní model, když dokáže "zaručeně" zhodnotit vstupní investici nejméně o 150% ročně (250% návratnost investice za rok). Proč si složitě půjčuje od drobných investorů? S takovým nápadem a zárukou by si mohl půjčit od banky za nějakých 5-10% a soustředit se na svůj hlavní byznys. Přesto tahle opičárna s kongresy, soutěžemi atd...

 • Finančním poradcům není divné, že někdo jen tak nabízí investici s GARANTOVANÝM výnosem 150%, když obvyklé výnosy při investiční činnosti jsou v řádech jednotek procent (kdo trvale dosahuje výnosnost přes 10%, je už tak trochu kouzelník)?

 

Pořád tu má někdo pocit, že taková firma je OK? Z jakých zdrojů firma vyplácí své společníky? Firma zjevně nevyvíjí tu činnost, o které tvrdí, že je její hlavní náplní a zdrojem příjmů! Možná vysvětlení jsou dvě:

- Firma má v záloze nějaký tajný "Plán B". Něco takového je dost nepravděpodobné, Emotikona winkale každopádně je na pováženou, že firma tuto činnost tají před svými investory.

- Firma vyplácí své společníky ze vstupních poplatků svých společníků (sorry, o nic jiného než vstupní poplatky nejde). Tedy firma provozuje Ponziho schema a letadlo. 

 

Mají na obhajobu zapojeni členové do Kairosu jiný argument než ohrané:


"Firma přeci vyplácí, tak to nemůže být podvod!?" 

 

Informace zpracoval: Tomáš Kohout